Deze reis is ideaal voor reizigers die opzoek zijn naar de highlights van Costa Rica, maar ook tot de cultuur betrokken willen raken. Eerst wordt de jungle van Tortuguero bezocht, waar u veel wildlife zult zien! Met een huurauto worden er andere plekken bezocht, zoals Puerto Viejo, Sarapiqui en La Fortuna. Een bezoek aan het nevelwoud Monteverde staat op de planning voordat de laatste dagen heerlijk op het strand van Samara worden besteed. Pura Vida!
Lees meerDeze voorbeeldreis is ontworpen door onze lokale reisagent om u te inspireren. Elk element van deze reis kan volledig aangepast worden aan de hand van uw wensen: de duur, de route, accommodaties, activiteiten, etc.
De chauffeur wacht buiten de airport op u met een naambordje. U zult een infokit van de chauffeur ontvangen met alle informatie over de reis, zoals de vouchers, een kaart van Costa Rica en informatie over de bestemmingen die u gaat bezoeken. De reis naar uw hotel in San José duurt ongeveer 40 minuten.
Vandaag wordt u opgehaald door de chauffeur, en naar het reisbureau gebracht voor een Meet & Greet met de reisagenten. Tijdens de Meet & Greet kunt u alle vragen stellen en kunnen we elkaar leren kennen. Hierna kunt u langs de belangrijkste monumenten en gebouwen wandelen en de stadsparken bezoeken. Het Nationale Theater, het Goud Museum en zeker de kleurrijke Mercado Central zijn de moeite waard om te bezoeken. In buurten zoals Barrio Amón zijn vele restaurantjes gevestigd.
Na 2 nachten in San José, gaat u verder richtig Tortuguero en maakt u een eerste stop in Guapiles. Na het ontbijt gaat de reis verder naar de opstap plaats voor de boot, waarna een dorp tour naar Tortuguero volgt. Hier kunt u onder andere krokodillen en aapjes spotten. Een bijzonder natuurgebied! Tijdens uw verblijf in Tortuguero zijn alle maaltijden inbegrepen.
Vandaag gaat u het Nationale Park Tortuguero bezoeken, waarna u naar de mangroves van Tortuguero gaat. Na terugkomst in de lodge staat een tweede tour op de planning: een wandel tour op de paden rondom de lodge, om nogmaals op zoek te gaan naar kikkers en slangen! Rubberen laarzen worden aanbevolen, omdat de grond nogal nat zijn en u de jungle ingaat.
Entree nationale park van $15 USD niet inbegrepen
Na het ontbijt gaan jullie met de boot terug naar de opstapplaats voor de bus, en hebben jullie nog een lunch inclusief in Guapiles. Daarna halen jullie de huurauto op om naar het zuiden van de Caribbean te gaan.
De Costa Ricaanse Cariben hebben een heel eigen ritme en cultuur, vergeleken met de rest van het land. In de 19e eeuw kwamen vele immigranten van met name Jamaica werken aan de spoorlijn die San José met de Caribische zee ging verbinden en vonden daarna werk op de bananenplantages. Hun lokale keuken, de muziek (reggae!) en relaxte stijl zorgen voor een heerlijke laid-back sfeer samen met de oogverblindende schoonheid van de kuststreek.
Deze dag hebben jullie ter vrije besteding. Hike door het Nationale Park Cahuita, en ontdek het koraal van Cahuita tijdens het snorkelen! Ontdek de stranden van de Caribbean en eet een heerlijke Rice & Beans, een typisch gerecht uit de Caribbean.
De reis vervolgt naar Sarapiqui. Sarapiqui ligt in de Noordelijke Laaglanden en is omgeven door met name ananas plantages en prachtige vogels!
Jullie vertrekken naar La Fortuna. Het stadje La Fortuna is een bekende bestemming in Costa Rica vanwege de aanwezigheid van de Arenal vulkaan. Deze vulkaan barstte in 1968 voor de eerste keer sinds mensheugenis uit en is daarna elke dag tot 2013 (ongevaarlijk) actief gebleven, lava en rotsen uitstotend. Dit spektakel trok ieder jaar duizenden nieuwsgierigen naar dit gebied, waardoor dit gebied zich ontwikkelde tot een belangrijke toeristische bestemming. De vulkaan is al jaren niet meer actief.
Vandaag hebben jullie een vrije dag. Verschillende activiteiten die kunnen worden ondernomen:
- Nationale Park Tour met gids
Deze tour is te combineren met een bezoek aan de hot springs. De wandeling gaat langs uitkijkpunten waar jullie de vulkaan kunnen bewonderen.
- La Fortuna Waterval
De La Fortuna Waterval is makkelijk te bezoeken zonder tour. Bij het uitkijk punt is er een erg mooi zicht op de waterval omringd door natuur. Jullie kunnen de trappen naar beneden lopen om bij de waterval te komen. Het is mogelijk om te zwemmen hier en bijvoorbeeld een pick-nick te doen.
Na 2 nachten in La Fortuna te hebben overnacht, gaat de reis verder naar Monteverde. Dit plaatsje staat bij natuurliefhebbers bekend om haar ongerepte nevelwouden. Dit beroemde reservaat werd oorspronkelijk gecreëerd om het schone water dat op vele plaatsen uit de grond wel te beschermen. Het ligt op ongeveer 1200m boven zeeniveau en heeft een sprookjesachtige sfeer. Monteverde herbergt een enorme diversiteit aan flora en fauna.
Vandaag heeft u een vrije dag.
In de avond staat er een night hike op het programma, ga met de gids opzoek naar o.a. vogels, wasbeertjes, tarántulas, gordeldieren en luiaarden! Dit is een van de mogelijke activiteiten. Andere opties zijn:
- Met een gids het Monteverde Cloud Forest Reservaat
Ontdekk in ongeveer 2,5 uur het nevelwoud. De gids vertelt over de karakteristieken van het nevelwoud en u gaat op zoek naar wildlife.
- Ziplinen door het nevelwoud
Een excursie die barst van de adrenaline, wanneer u over het nevelwoud vliegt. Eventueel te combineren met een tocht over de hangende bruggen.
Op naar één van de heerlijke tropische stranden van de noordwestelijke provincie Guanacaste: Samara Beach! De brede goudkleurige zandstranden zijn ruim drie kilometer lang en omdat het in een baai ligt met een rif is de zee veilig om te zwemmen en dit maakt het zeer aangenaam.
Deze dagen zijn ingepland voor vrije tijd. U kunt bijvoorbeeld gaan suppen of kajakken naar Isla Chora, een eilandje gelegen voor de baai van Samara. Of maak een ATV tour naar de stranden en bergen rondom Samara.
Bent u lekker uitgerust op het strand? Vandaag gaat u weer terug naar San José, dit zal een rit ongeveer van 4 a 5 uur zijn. De huurauto wordt opgehaald in het hotel in San José. Geniet lekker van de laatste avond in Costa Rica!
U wordt opgehaald en naar de airport gebracht. Na veel verschillende landschappen te heb gezien en Costa Ricaanse activiteiten te hebben gedaan, stapt u het vliegtuig in om weer terug te reizen naar Nederland. Geniet na van de vakantie en tot ziens!
€ 1.700 Per persoon
Samen met uw lokale reisexpert kunt u dit reisidee volledig personaliseren.
De uiteindelijke prijs van uw reis is afhankelijk van de vertrekdatum en van de etappes, activiteiten en accommodaties die u uitkiest.
Hieronder vindt u het gemiddelde budget per periode*:
Seizoenen | Prijs per volwassene prijs vanaf |
---|---|
Het hele jaar | € 1.750 |
Het hele jaar | € 1.700 |
Juli | € 1.820 |
Van september tot november | € 1.760 |
* als u met Evaneos reist weet u zeker dat uw reissom ten goede komt aan de lokale economie op de plek van bestemming. Lees in ons Handvest Better Trips meer over onze belofte voor eerlijke en duurzame reizen.