We zijn van Newcastle in Engeland omhoog gereden via Alnwick Castle naar Edinburg. Daar hebben we genoten van de stad vooral door zelf rond te wandelen. Een heel mooie stad, met veel historie en zeer vriendelijke mensen. We hebben Edinburgh Castle bezocht, over de Royal Mile gelopen, Arthurs Seat en Carlton Hill beklommen en genoten van de traditionele Schotse show met heerlijk eten en gezellige en mooie muziek.
Daarna brachten we een bezoek aan Rosslyn Chapel waarna we doorreden naar East Neuk of Fife waar we in Crail zijn gestopt voor een wandeling. Uiteindelijk geëindigd in St Andrews.
De dag daarna zijn we vanaf daar nar Falkland gereden waar we rond hebben gewandeld en de paleistuinen hebben bezocht. Hierna stopten we bij Scotlands Secret Bunker (verrassend!) en als laatste bezochten we St Andrews Cathedral.
We vervolgden de dag daarna onze reis via Dundee (waar we HMS Unicorn bekeken, erg boeiend!) naar Arbroath voor het typische visgerecht. Hierna reden we door naar Pitlochry waar we eerst nog Queens View hebben bewonderd.
Dag 8: Rannoch Station in de ochtend (hele tocht, heel mooie scenery!) en 's middags rondgewandeld in Pitlochry.
Dag 9: Soldiers Leap (dachten dat Killiecrankie niet haalbaar was met onze zoon van 2) Dalwhinnie Distillery (interessant!), Highland Folk Museum (leuk!), Loch an Eilein, Aviemore.
Dag 10: Battlefields of Culloden (zéér indrukwekkend!), treinritje met de Strathspey Railway vanaf Boat of Garten naar Aviemore
Dag 11: CairnGorm Mountain, even wat gewandeld, helaas was de gondel kapot voor verder omhoog te gaan.
Dag 12: Van Aviemore via Loch Ness, bezoek aan Urquhart Kasteel (leuk!) en Commando Memorial nabij Spean Bridge (indrukwekkend) naar Fort William; leuk B&B met onwijs lieve mensen.
Dag 13: Vanuit Fort William met auto bezoek aan Glenfinnan Viaduct en Glenfinnan Monument, kort ritje naar Glen Nevis (vooral scenery was mooi) en rest van de dag met de Jacobite Steamtrain van Fort William naar Mallaig. Onwijs, onwijs mooie rit, de beste scenery van de reis! Genoten!
Dag 14: van Fort William naar Trossachs via Glencoe waar we een wandeling maakten naar Signal Rock. Reisroute dwars door Rannoch Moor was genieten, gaaf woest landschap. Tussenstop voor lunch en kleine wandeling gemaakt in Kilin en de Falls of Dochart.
Dag 15: Gevaren op de Sir Walter Scott op Loch Katrine, verder gerelaxed in ****** hotel; héél fijn hotel.
Dag 16: Bezoek gebracht aan Doune Castle (zeer avontuurlijk en gaaf!), David Stirling Memorial en Wallace Monument (niet naar binnen gegaan wegens hoge entreeprijs) en geluncht in Bannockburn nabij het Visitor Center. Daar we er op 22 juni waren, was er op het veld een festiviteit gaande waar we zeer van genoten hebben en onder de indruk van waren. Dat was echt een gelukje dat we daar bij uitkwamen! Uiteindelijk aangekomen in Glasgow.
Dag 17: Glasgow wandelend verkend; Necropolis, Kathedraal, George Square, Kelvingrovepark en Ashton Lane. Niet echt een type stad voor ons.
Dag 18: Via bezoek aan Hadrians Wall, Chesters Roman Fort terug gereden naar Newcastle in Engeland.
Aan overnachtingen: de 2 B&B's waar we hebben mogen verblijven; zeer aardige mensen en leuk opgezette kamers, zeker in St Andrews.
Sowieso hebben we onwijs genoten van de aardigheid van de Schotten, zo lief en behulpzaam!
Onze highlights verder waren de treinreis (en de fantastisch mooie scenery!) van Fort William naar Malaig, Het Visitor Centre bij de Battlefields of Culloden (zó indrukwekkend!), Douane Castle (wat een avontuur!!), Edinburgh ontdekken per voet en per cityseeing bus (zo'n prachtige historische en fascinerende stad), Rosslyn Chapel (mysterieus én prachtig!), St Andrews Cathedral (imposant, zelfs nu nog!), Urquhart Castle (een ontdekkingstocht), HMS Unicorn in Dundee (een verrassing), Rannoch Moor (wat een gaaf en ruig gebied!) en Rannoch station (fantastisch mooi klein stationnetje, zo netjes verzorgd en open ook al was er verder niemand), Dalwhinnies Distillery (genoten van een hele leuke rondleiding en proeverij), Highland Folk Museum (speels en ontdekkend musuem), Commando Memorial (indrukwekkend), Falls of Dochart (mooi natuurgeweld), Battle of Bannockburn Visitor Centre (een waar geluk dat we er waren op 22 juni met grote festiviteiten; wat zijn de Schotten een mooi, krachtig en trots volk!).
We waren ook zeer blij met de routebeschrijving en de vele opties wat je kon doen/bekijken. We zijn grotendeels wel van de hoofdroute afgeweken; we genoten zoveel meer van de kleinere B-wegen. Door de vele opties konden we steeds van te voren goed uitzoeken wat ons leuk leek voor dat moment zodat we zelf wat regie hadden, maar wel heel veel keus hadden.
De reisafstanden waren perfect en vaak konden we door diverse stops onderweg een volle dag maken, ook al was het in feite maar 1,5 uur rijden.
****** in Aviemore was een tegenvaller wat betreft gastvrijheid. We voelden ons helemaal niet welkom, voelden ons afgewimpeld en niet serieus genomen. Het enige voordeel aan het resort was de grote activiteitenopties voor onze zoon van 2, waar we zeker dankbaar gebruik van hebben gemaakt, maar we hadden achteraf toch liever in een knusse B&B gezeten, vanwaar we dan eventueel ook losse entree hadden kunnen betalen naar deze activiteiten voor de kleine jongen.
Daarnaast was Glasgow niet een stad voor ons; het gaf ons vooral een onveilig gevoel.